Numer N.I.E

Numer identyfikacji obcokrajowca (Número de Identidad de Extranjero) to hiszpański odpowiednik polskiego PESELu. Numer N.I.E. jest potrzebny do kupna nieruchomości, otwarcia konta bankowego w większości banków hiszpańskich, zawarcia umowy telekomunikacyjnej, czy podjęcia pracy w Hiszpanii.
Informacje ogólne
Wniosek o jego nadanie N.I.E. można złożyć w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Formularz nadania wniosku i formularz opłaty (w języku hiszpańskim) można także złożyć w oddziale Policia Nacional w Hiszpanii. Na nadanie numeru oczekuje się ok. 3-4 tygodnie.   

N.I.E. bez rezydencji
Wymagane dokumenty:
potwierdzenie terminu spotkania (możemy pokazać na komórce), uzupełniony formularz EX-15 w 2 kopiach, dowód wpłaty z banku (dokumenty do wpłaty generujemy na stronie urzędu Policia Nacional – wybierz punkt „Asignación de Número de Identidad de Extranjero (NIE) a instancia del interesado.„) i paszport lub dowód osobisty.
Rezydencja i numer N.I.E. za jednym razem
Wymagane dokumenty: potwierdzenie terminu spotkania (możemy pokazać na komórce), uzupełniony formularz EX-18 w 2 kopiach, oryginał i kopia podpisanej umowy z pracodawcą, dowód wpłaty z banku (12 €; dokumenty do wpłaty generujemy na stronie urzędu Policia Nacional – wybierz punkt „Certificado de registro de residente comunitario o Tarjeta de residencia de familiar de un ciudadano de la Unión.„) i paszport wraz z jego fotokopią. Z tym wszystkim udajemy się na umówiona wizytę i otrzymujemy termin odbioru naszej „Zielonej karty” z numerem N.I.E.

Rekomendujemy wyrobienie numeru N.I.E. w początkowym stadium poszukiwania nieruchomości. Zdaj się na nasze doświadczenie - pomożemy Ci w wyrobieniu numeru N.I.E. na miejscu w Hiszpanii.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub +34 96 311 7935 lub mailowo info@hiszpanskidom.com

Zapraszamy!

Zespół

Ewa Kałużyńska
Abogado/Adwokat
Maria Angeles Fernansez
Agent
Miguel Andreo Fernandez
Doradca
Mariola Kulik
Agent

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy analizy i raporty na temat rynku nieruchomosci w Hiszpanii
Thank you! Your submission has been received!
Ops! Something went wrong while submitting the form.
Homezy - Town Buildings